K čemu je dobrá solární sprcha

Hygiena před vstupem do bazénu – děti, které absolvují výcvikový plavecký kurs, jsou seznamovány s tím, že před vstupem do plaveckého bazénu se musí osprchovat. Je to běžný hygienický návyk, který si pak neseme do dospělosti, a nepřipadá nám podivné sprchovat se před vstupem do vody, když se v bazénu stejně namočíme. Nejde o namočení, ale o odstranění z povrchu pokožky mastného potu, zbytků líčidel, make-upu, krémů, parfémů, mýdel, pracích prostředků, čistidel a šamponu. Solární sprcha ohřívá vodu zdarma, tak proč toho nevyužít?

nafukovací kruh na hladině

Osvěžení po práci a při sportu – solární sprchy se uplatní i na zahradě či v nějakém sportovním a rekreačním areálu, kde provádíme nějakou fyzickou práci nebo sportujeme. Voda je to nejlepší chladivo, které si můžeme dopřát, nabije nás energií, což ještě podpoří uvolněné endorfiny, tzv. hormony štěstí.

vodní hladina

Oplachování nářadí – ve vlažné a teplé vodě se lépe umývá zahradní nářadí i sportovní potřeby, případně znečištěná obuv, než ve vodě studené. I pro tyto účely se hodí sprchovací růžice, z níž proudí tekutina ohřátá sluncem v tmavém zásobníku.

Nezapomínejte na chodidla – největší zátěž při fyzické námaze podstupují chodidla, jednak nesou celou váhu těla a pak jsou-li uzavřena v obuvi, špatně se odtud odvádí pot a dochází k přehřátí organismu. Na chodidlech je nejvíce potních žláz, zřejmě také proto, aby pot ochlazoval pokožku vzhledem k tomu, že jsou nohy v častém kontaktu s nějakým pevným povrchem a jsou hůře ochlazované proudícím vzduchem. Uvědomíte si to třeba tehdy, pokud si v parném létě navléknete na nohy vlněné ponožky a obujete se do zimních bot, za chvíli se budete cítit nesví. Proto nezapomínejme na chodidla nejen kvůli plísním, ale hlavně pro náš pocit pohody. Solární sprcha na zahradě může mít ve spodní části ventil na oplachování chodidel.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup