Americké lednice jsou chlouba kuchyně. Mají však i své nedostatky

Když se řekne americká lednice, většině z nás se v hlavě automaticky vybaví obrázek dvoukřídlové lednice, kterou vídáme v zahraničních filmech a najdou se i tací, kteří americké lednice považují za nedosažitelný luxus. Je pravda, že americká lednice je chloubou kuchyně, má však i své stinné stránky.

americká lednice

Americké lednice vypadají luxusně

Pokud byste vedle sebe postavili klasickou lednici a její americkou sestru, která z nich by na vás působila honosnějším dojmem? Jasně, byla by to americká lednice, která by v tomto měřítku s přehledem vyhrála. Určitě se shodneme na tom, že dvoukřídlé lednice vypadají luxusně a v porovnání s jednokřídlovou variantou působí přepychově. Možná právě proto si je mnoho z nás spojuje s movitějšími lidmi, kteří si dle našeho názoru takový přepych mohou dovolit – ve většině našich domácností se totiž setkáme s klasikou, která má obrovskou výhodu v tom, že se dá pořídit už za několik málo tisíc, kdežto americkou lednici nepořídíte za hubičku.
TIP: Hledáte americké lednice v akci? Pak nezapomeňte navštívit vyhledávač slev SLEWIK.com!

Nenechte se zmást jejich pěkným designem

Většina amerických lednic slibuje mnoho funkcí a lákadel, kterým je velmi těžké odolat. Už jen na první pohled viditelný ledovač v nás evokuje pocit, že s tímto spotřebičem bude opravdu legrace. Digitální displej a možnost dotykového ovládání celkový dojem jen podtrhují. Americké lednice zkrátka vypadají moderně a vzhledem k tomu, že právě design u většiny lidí hraje nejdůležitější roli, se není čemu divit, že jsou tak žádané.
Nutno ale dodat, že i takový přepych jako americká lednice má své stinné stránky. Každá mince má dvě strany – na jedné straně stojí moderní design a lákavé funkce, které vám klasická jednokřídlová lednice zkrátka nenabídne. Na straně druhé ale stojí vyšší náročnost na prostor a také skutečnost že mnohé modely ubírají velikosti mrazáku na úkor velikosti chladničky. Jinými slovy sice získáte prostornou lednici, ale přijdete o prostor v mrazáku. Zde pak hodně záleží na tom, co preferujete.

plná lednice

Větší rozměry mohou být na škodu

Již jsme se zmiňovali o tom, že si americké lednice pro sebe nárokují daleko více místa nežli jejich jednokřídlové kolegyně. Ačkoli jim nemohou konkurovat svojí výškou, pokud jde o šíři lednice, můžete narazit na nepříjemný problém, že se vám americká kráska do kuchyně jednoduše nevejde. Některé modely mají i 92 cm na šířku, jiné mohou mít i o něco více. Je potřeba také počítat s tím, že díky dvěma křídlům musíte mít prostor pro pohodlné a bezproblémové otevírání lednice po obou stranách. V tomto bodě pak může nasta


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup