Chlupatý mazlíček pro všechny

Pořízení mazlíčků je velmi jednoduché. Začínáme hledat chovatele přes inzerci nebo nám spadne doslova jakékoliv zvíře takzvaně přímo do klína. Kdo z nás už někdy našel opuštěné a zanedbané zvířátko? Takový mňoukající nebo štěkající uzlík se nám lehce zalíbí a pak už ho nikomu nedáme. Pro samotný začátek je nutné pořídit obojek, vodítko, postroj a případně přepravku s toaletou. Nutné je také obstarat kvalitní krmení, misky a také pelíšky a různé hračky.
kočka a pes.jpg 
První krok
Ze všeho nejdůležitější je návštěva veterinární ordinace. Zde totiž platí pravidlo, že nalezená nebo narozená kočička případně pejsek potřebuje preventivní prohlídku a případně další specifické vakcinace. Navíc z vyšetření se tak můžeme dozvědět více důležitých informací. Například určení pohlaví nebo věku a případnou diagnózu. Důležitou roli hrají také parazité, ti jsou velmi nepříjemní. Uvědomit si musíme, že i ty zvířátka, které nemáme v domě potřebují řádnou péči. Starost o zvířecího přítele na zahradě máme skutečně stejnou jako s tím co s námi sdílí domácnost. Hygienické návyky a výcvik s různými pamlsky lze provádět v domácnosti i venku.
pes v pelechu.jpg 
Finanční otázka
Pořízení základních věcí není zrovna levná počáteční investice. Avšak mnohem nákladnější je vakcinace, odblešení, kastrace a v krajním případě léčení různých onemocnění. V anonymních veřejných anketách výsledky ukazují, že za naše zvířátka utrácíme nejvíce finančních prostředků. A to si každý neuvědomuje.
 hračky pro psy.jpg
Život a péče
Každý jedinec se dožívá určitého věku. U psů, kde záleží na plemenu se uvádí průměrných 15 let.  A u domácích kočiček je tomu kolem 12 – 15 let. Kočičky venkovní žijí zhruba 6 let, možná proto že jsou vystaveny různým nástrahám. Musíme si dobře rozmyslet pořízení a život s mazlíčky, protože nás denně po celou dobu potřebují. A také chtějí jen ten nejpříjemnější život.