Kdy je ten pravý čas na oddlužení?

V případě, kdy dlužník není schopen dostát svým závazkům, které vůči věřitelům má, je na místě začít řešit tuto situaci oddlužením. Jak dosáhnout oddlužení Nebankovnihypoteky.net? Tento zásadní krok pro takového dlužníka znamená 5 let života, kdy se bude muset spokojit jen se životním minimem. Pokud však toto krušné období dokáže překonat, čeká ho nový start bez dluhů.

podpis smlouvy

Je ale potřeba poznamenat, že oddlužení rozhodně není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. U soudu musí žadatel o oddlužení prokázat, že je schopen splatit alespoň 30% svých dluhů v případě nezajištěných věřitelů. Oddlužení tak rozhodně není pro každého, soud může celou žádost o oddlužení zamítnout. V takovém případě dojde k okamžitému zesplatnění všech pohledávek dlužníka, který se s největší pravděpodobností ocitne v dluhové pasti, ze které už není úniku. V případě, kdy soud kdykoliv během oddlužení dojde k názoru, že se v průběhu oddlužení opakovaně objevují závažné skutečnosti, které by mohli bránit konečnému výsledku, je oddlužení zrušeno.

Kdo může žádat o oddlužení?

O oddlužení může žádat každý dlužník, který není schopen splácet své pohledávky vůči věřitelům a hrozí mu, že se ocitne v dluhové pasti. Současně ale pobírá pravidelný měsíční příjem a je v zaměstnání na dobu neurčitou. U soudu pak musí prokázat, že je schopen zaplatit své pohledávky alespoň do výše 30% v průběhu maximálně 5 let.

počítání peněz

To může pro mnohé znamenat jen jediné, měsíčně jim zbývá jen soudně odměřené minimum na živobytí. Což pro mnohé nemusí být zrovna komfortní řešení. Řada dlužníků tak raději i nadále splácí své pohledávky v exekuci než by se odhodlala pro osobní bankrot. Zapomínají přitom, že v době, kdy běží oddlužení, jsou chráněni před veškerými věřiteli, kterým došla trpělivost a rozhodnout se pro zpoplatnění úvěru. Osobní bankrot je však pro mnohé jediná cesta k úniku před životem s dluhy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup