Krásy Cejlonu

Pokud nemáte problémy s dlouhými lety a tíhnete k asijským státům, tak máte zelenou pro odcestování na Srí Lanku. Právě ten dlouhý let bývá často něčím, co potencionální návštěvníky odradí, trvá totiž opravdu dlouho, přesněji tedy něco mezi třinácti až sedmnácti hodin. A to už chce opravdu velkou dávku trpělivosti do vínku.
srí lanka hotel
Když ale pomineme tuto nepříjemnost, tak na Vás čeká opravdu hodně k vidění. Mezi takové ty nejkrásnější místa patří bezesporu národní přírodní parky. Nejznámějšími jsou tedy Hortonské pláně či Bundala. Země je to opravdu bohatá na tyto krásné parky a na každém rohu na Vás čeká nějaký opuštěný vodopád či les plný exotické zvěře a když budete mít štěstí můžete zde spatřit třeba jaguára, slona či několik vzácných druhů ptáků.
Za návštěvu také bezesporu patří Lví hora, kterou můžete vidět hned v několika filmech. Vyniká svou unikátní výškou. Přesněji tedy čtyřmi sty metry. Na jejím vrcholku dříve stával palácový komplex s rozlehlými zahradami, ve kterých byly do dnes fungující fontány, což je opravdu pozoruhodné.
Mezi další místo, které nesmí chybět na seznamu top míst v Cejlonu patří bezesporu město králů, které je dokonce na seznamu UNESCO.
Pořád nejste dostatečně namotivováni pro cestu na Srí Lanku? Věřte, že pokud se rozhodnete pro tuto dobrodružnou výpravu, tak nebudete litovat. Lidé jsou zde opravdu velmi milí, a i přes nesnáze, které často provází jejich každodenní život, Vás budou vždy a všude vítat vřelým a upřímným úsměvem, který Vás zahřeje u srdce.
ptáci nad palmami
Nenechte si také ujít místní vyhlášenou kuchyni. Samozřejmě jsme poblíž Indie, tudíž je kuchyně velmi podobná. Buďte tedy připraveni na velkou dávku koření. To a i mnoho kvalitních čajů si můžete domů dovést jako krásný suvenýr či vzpomínku na cesty a přenesete si tím trochu exotiky až k Vám do kuchyně.