LED žárovky aneb podstatný je korektní výběr

LED osvětlení po zákazu použití klasické žárovky jsou zkrátka podstatným jevem moderní doby. Zároveň však rázem byl trh zahlcen produkty od mnoha různých značek, u kterých je kvalita velmi pochybnou záležitostí.

Rozhodně LED žárovky jsou efektivním řešením, ale jen při pořízení té kvalitní od věhlasné značky a u renomovaného prodejce. V tomto případě se takto můžete spolehnout, že vámi zvolené LED žárovky budou vykazovat veškeré atributy a disponovat mnoha výhodami.
úsporná zářivka

Prioritou je úspora energie

V některých případech se jedná o značnou úsporu až o 90%. Příčinou je, že LED osvětlení je schopno nahradit klasické žárovky mnohonásobně menším příkonem. Výsledkem je vzniklá úspora, kdy tak budete svítit stejně výkonnou žárovkou, ale s podstatně menším příkonem. To lze právě díky LED diodám. Další předností je životnost těchto moderních svítidel.

Jsou druhy, které lze denně využívat i patnáct let. Rozhodně se jedná o investici, která se vyplatí. Pozitivní stránkou je i ekologické hledisko a zdravotní nezávadnost.
náhradní žárovka

Podstatné parametry při výběru

Jak už bylo uvedeno výše, je nutné zakoupit produkt jedině u osvědčeného prodejce. Při samotném výběru je zapotřebí se zaměřit na světelný tok, teplotu světla, index podání barev a typy závitů i patic.

Jedná se o základní atributy, které je dobré před nákupem si nastudovat, abyste pak zvolili správně odpovídající žárovky se správným světlem. Taktéž můžete pořídit světla, která lze stmívat.

Výhody LED osvětlení

Kromě úspory energie a dlouhé https://archiv.ihned.cz/c1-65667250-alois-jirasek-lucerna-buresova-divadlo-v-dlouhe-recenze životnosti se jedná o vyšší účinnost v poměru svítivost a výkon. Mají až 10x větší účinnost než klasické žárovky. Při častém zapínání a vypínání není ovlivněna kvalita ani životnost žárovky. Nevyzařují UV. Maximální šetrnost k životnímu prostředí, neboť neobsahují olovo, toxické látky, rtuť apod. Nízká pracovní teplota, neboť není do okolí vydávána tepelná energie jako v případě klasické žárovky.