Nalaďte se na smaragdy

Mnoho lidí by dnes potřebovalo zvýšit vlastní vědomí (sebevědomí) a s tím také související pochopení toho, co se kolem nás děje, a proč. Mnozí z nás se stále točí dokola, jak pes kolem ocasu, kolem vlastních problémů, které plynou pouze z nedostatku pravdivých informací. Pokud i vy patříte k těm, kteří často, nebo alespoň občas naletí nějakému „chytrákovi“, který vám cosi naslibuje, a sliby pak nedodrží, zneužije vaší důvěry a vaší energie pro své sobecké zájmy, pak byste měli na sobě zapracovat a podpořit zejména otevření srdeční čakry, což je čakra citu a intuice.

smaragd

Intuice je vlastní duchovní vědomí, které vás nikdy nenechá na holičkách a nikdy vás nezavede na okraj propasti. Tam se naopak dostanete pokaždé, kdy svůj vnitřní intuitivní hlas – pocit – ignorujete. Snažte se více zklidnit, meditovat, být více sami sebou, nepřijímejte cizí vzory chování a buďte více v přítomném okamžiku. Ve vašem snažení jsou vám nápomocné různé vlivy, tak je neváhejte využít. Věnujte více času a energie přípravě kvalitní stravy, vynechejte výrobky z rafinovaného cukru a bílé mouky, dopřejte si méně masa a více luštěnin a celozrnných obilovin, více ovoce a zeleniny a zdravých rostlinných tuků, lisovaných za studena. Pravidelně cvičte a hýbejte se, choďte více po schodech a výtah přenechejte jiným.

smaragd surový

K otevírání srdeční čakry pomáhají i kameny zelené barvy, jako je malachit a smaragd. Můžete si je zavěsit na krk, kde vám budou do oblasti srdeční čakry zasahovat, můžete si je pořídit ve formě náramku i ozdoby nad kotník. Náramky ze smaragdu na ruku a nad kotníkem mohou zdobit i muže, není to projev zženštilosti či homosexuality, spíše naopak zdůrazní vaši mužnost, zejména k ležérnímu či sportovnímu oblečení. Smaragdy patří k nejkrásnějším přírodním minerálům a můžete je vhodně kombinovat s jinými nerosty, např. červené, žluté a oranžové barvy, jako jsou achát, jadeit či jaspis.