Nechutenství: co jej způsobuje a jak můžete stimulovat vaši chuť k jídlu

Příčiny nechutenství

Nechutenství k jídlu může mít různé důvody. Patří sem na jedné straně duševní faktory, jako jsou mimořádně stresující situace nebo silná rozrušení. Na druhé straně může ztráta chuti k jídlu nastat také kvůli fyzickým podmínkám. To může způsobit gastrointestinální infekce, či gastritida nebo oběhové problémy. Potravinové nesnášenlivosti, závislosti nebo poruchy příjmu potravy mohou také vést ke ztrátě chuti k jídlu.
Některé z těchto příčin jsou pro vás a vaše tělo nebezpečné. Pokud trvá ztráta chuti po delší dobu, vyhledejte lékaře. Zvláště v kombinaci s jinými příznaky, jako je průjem, úbytek hmotnosti nebo bolesti hlavy, byste měli vyhledat odbornou péči.
těstoviny s rajčaty

Způsoby, jak stimulovat vaši chuť

Kromě výzkumu základních příčin zkuste znovu oživit vaši chuť přirozeným způsobem.
 

●     Před jídlem pijte odvar kmínového čaje a čaje z řebříčku.
●     Pijte odvar 150 ml horké vody a dvě čajové lžičky levandule.
●     A co čerstvý zázvorový čaj? Zázvorový čaj nejen povzbuzuje vaši chuť k jídlu, ale také posiluje imunitní systém.
●     Žvýkejte čerstvé jalovcové bobule.
●     Jezte hořký salát jako předkrm, aby se zvýšila vaše chuť k jídlu. Mohlo by jít například o pampeliškový salát, čekanku, nebo roketu. Do salátu přidejte pažitku, protože také stimuluje chuť k jídlu.
●     Přesuňte se na čerstvý vzduch.
 

špagety s krevetami
Další tipy a způsob, jak zabránit ztrátě chuti k jídlu

Je obzvláště důležité, abyste nebyli nuceni okolím, že musíte jíst. Udělejte si čas na vaření a jezte vaše jídlo v příjemné atmosféře. Ujistěte se, že máte vyváženou, lehkou stravu, ale nenechte nutit jíst určité potraviny. Dále se přesuňte na čerstvý vzduch, protože ten zvyšuje požadavky na kalorie a může stimulovat chuť k jídlu.
Pokud se vaše chuť k jídlu vrátí, jezte, na co máte chuť, i když to nemusí být to nejvíce zdravé jídlo. Vaše tělo si řekne včas, co potřebuje.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup