Párty hra, která zaručeně rozhýbe zábavu!

Už jste někdy byli na nějaké akci, kde zábava vázla a vy jste nevěděli co s tím? S hrou „Okolo hrnce“ se vám to již nikdy nestane!
Hra je určena pro jakýkoliv počet hráčů. Ovšem ideální počet je 5 – 10 lidí. Nicméně hra se dá hrát jak ve větším, tak v menším počtu hráčů. Dále budeme potřebovat klasické Canasta karty, nějakou nádobu, do které nalijeme drink, naběračku (čím menší, tím lepší), alkoholický a nealkoholický nápoj.
přípitek drinků
 Příprava hry:
V první řadě do již zmíněné nádoby namícháme alkoholický drink. Ideální je například Cuba Libre. Do nádoby umístíme naběračku, ze které budeme pít (alternativou je pomocí naběračky drink nalévat do kelímku).  Okolo nádoby rozmístíme do kruhu karty (rubem nahoru) tak, aby k nim měli pohodlný přístup všichni hráči.
Průběh hry:
Hru začíná nejmladší hráč. Následně hra bude pokračovat po směru hodinových ručiček. Každý hráč si vytáhne jednu kartu. Každá karta má svůj význam, podle kterého se hraje. V průběhu hry se hraje na loky. Tyto loky hráč musí vypít z již zmiňovaného drinku. Po celou dobu hry se nesmí říct slovo „pít“ v jakémkoliv tvaru. Hráč, který toto slovo řekne, pije. Po celou dobu hry, nesmí nikdo z hráčů opustit stůl (ani odejít na WC).
piva při západu slunce
Význam karet:
1 – hráč, který si kartu vytáhl, rozdá jeden lok některému z protihráčů
2 – hráč, který si kartu vytáhl, rozdá dva loky některému z protihráčů
3 – hráč, který si kartu vytáhl, rozdá tři loky některému z protihráčů
4 – hráč, který si kartu vytáhl, rozdá čtyři loky některému z protihráčů
5 – palec – ten, kdo si kartu vytáhl, ji smí používat po celou dobu hry, než si kartu vytáhne někdo jiný.  Hráč, který kartu má, může kdykoliv položit palec na stůl. Všichni hráči tento čin musí napodobit. Poslední pije.
6 – loket – – ten, kdo si kartu vytáhl, ji smí používat po celou dobu hry, než si kartu vytáhne někdo jiný.  Hráč, který kartu má, může kdykoliv položit loket na stůl. Všichni hráči tento čin musí napodobit. Poslední pije.
7 – pije hráč po pravé straně
8 – pije hráč po levé straně
9 – pijí všichni
10 – hráč může jít na toaletu
Kluk – pijí všichni kluci
Dáma – pijí všechny dámy
Král – pokud je vytaženo všech 8 králů, hra končí. Je možné na začátku hry vymyslet úkoly, který bude muset splnit hráč, který si vytáhne posledního krále.
Eso – ten, kdo si kartu vytáhl, ji smí používat po celou dobu hry, než si kartu vytáhne někdo jiný.  Hráč, který kartu má, může kdykoliv mluvit a pokládat otázky ostatním hráčům otázky. Nikdo na něj však nesmí reagovat. Ten kdo zareaguje, musí se napít.