Pec a peřina jsou dokonalý pár

Majitelé klasického venkovského stavení, které má ve svém vybavení starou dobrou pec, mají velké štěstí. Pokud je tedy tato pec plně funkční a neslouží jen jako zajímavá dekorace. Spaní v zimě za pecí je ta nejlepší věc, která vás může potkat. Ale chce to ještě jeden důležitý doplněk. A tím je peřina. A pak už vám ke štěstí při víkendové relaxaci nebude nic scházet.

zdravotní peřina

  • Peřiny zkrátka na venkov neodmyslitelně patří.
    • Jestliže chcete tento efekt dovést k dokonalosti, pak můžete své péřové přikrývky a péřové polštáře vybavit stylovým povlečením.

Za starých dob se k tomu používal kanafas. Jedná se o bavlněnou tkaninu, která je vytvořena hrubšími barvenými přízemi. Tká se v plátnové vazbě. Není to tedy barvená látka, ale je vzorována už při samotné výrobě.

  • Zvláštností této tkaniny je to, že je na obou stranách stejná.
  • Nemá tedy rubovou a lícovou stranu.

Tato látka je vhodná i pro alergiky, protože nezpůsobuje žádné nežádoucí reakce. Je také velice příjemná na omak.

kompletní peřina

A jakou zvolit při výběru barvu?

V podstatě je to jedno. Naši předkové si potrpěli na barevnost a pestrost. Možná, že si tak chtěli kompenzovat mnohdy těžký život plný velké dřiny. I přesto, že dnešní doba je z tohoto úhlu pohledu trochu jednodušší, péřové přikrývky a péřové polštáře mohou být i nadále součástí našich životů. Stejně, jako stylové povlečení, které dodá tu pomyslnou třešničku na dortu. Další možností, do čeho péřové komplety obléknout, je klasické bavlněné povlečení.

  • Jestliže si chcete ušetřit práci s údržbou, pak můžete zvolit možnost krepového povlečení.
  • To se totiž nemusí žehlit.

Největší výhodou bavlněného povlečení je především dlouhodobá životnost. Stejně, jako u péřových produktů. Kvalitní peřiny a polštáře by vám měly při správné údržbě vydržet až třicet let. Nákup těchto druhů ložního vybavení se tedy skutečně vyplatí.