Pedikúra jako léčebná procedura

Každý z nás už určitě o pedikúře někdy slyšel. Pravděpodobně jste na ní alespoň jednou v životě byli. Ačkoli je pedikúra spíše doménou žen, ani muži dnes nezůstávají pozadu. Na pedikúře nejde jen o lakování nehtů, ale především o celkové ošetření chodidel. Pedikérka Vás dokáže zbavit suché a ztvrdlé kůže, kuřích ok i zarostlých nehtů, tyhle obtíže si nevybírají a trápí obě pohlaví.  

Panské nohy s bosými chodidly

            Spousta mužů by pravděpodobně do klasického dámského salónu nešla. Proto jsem pátrala, zdali se dá najít i nějaká pánská obdoba našich salónů a narazila jsem, na suchý druh pedikúry. Klasická pedikúra spočívá v namočení a změkčení kůže ve vodě, která se následně odřezává speciální žiletkou. Pokud narazíte na začínající nebo ne moc šikovnou pedikérku, může Vás nepěkně poranit do krve.

            Existuje ovšem druhá možnost a tou je suchá přístrojová pedikúra, která spočívá v ošetření chodidel přístrojem, který funguje na principu mechanického obrušování kůže na sucho. Proto je tato metoda vhodná především pro ty, kteří potřebují primárně medicinální ošetření, například diabetiky, lidi s onemocněním žil nebo tepen, lidi s lupénkou nebo ty, kteří mají problémy s plísněmi či mají rozpraskanou kůží do krve.
Nohy s nalakovanými nehty

Nevýhodou této pedikúry je o něco vyšší cena, oproti klasické, ale především to, že u nás není tolik salónů, které by tento přístroj vlastnily a pedikérek, které jsou na něj vyškolené.  Pokud se Vám takovou podaří najít, mívá většinou dlouhý seznam čekatelů.  

            Pokud někdy tápete, čím obdarovat nějakého muže či ženu, určitě tento dárek doporučuji. Začala jsem poukazy na toto ošetření dávat otčímovi, který trpí diabetem a nemůže si to vynachválit, je to pro něj důležité z hlediska zdraví, ale především si u toho pěkně odpočine, mimo přístrojového ošetření dostanete i klasickou masáž či peeling. Většina těchto pedikérek ovšem nabízí i lakování nehtů.