Rekvalifikační kurz účetnictví nastartuje vaši kariéru ve světě financí

V současnosti se mnoho oborů potýká s problémy a firmy jsou v krizové situaci. Neví, zda pandemii koronaviru dokáží ekonomicky přežít. Jako zaměstnanec ztrácíte pevnou půdu pod nohama. Možná je čas zamyslet se nad jinou profesí.

Rekvalifikační kurz účetnictví vám může nastartovat skvělou kariéru ve světě financí. Jedná se o nadčasový obor s dobrými vyhlídkami do budoucna. Jestliže tedy přemýšlíte nad změnou profese a hledáte to nejlepší řešení, jak zaopatřit sebe a svou rodinu, rekvalifikace je jednou z možností, jak získat lepší pracovní uplatnění na trhu práce.

Neúspěšně hledáte zaměstnání? To vybízí ke změně oboru

Jestliže se pod vámi pomyslně houpe pracovní židle a nechce se vám čekat na písemnou výpověď od zaměstnavatele s rukama v klíně, promyslete možnost rekvalifikace. Studium účetnictví vás může zachránit před nezaměstnaností a případnou evidencí na úřadě práce.

Když se na očekávané propouštění připravíte s dostatečným předstihem, ušetříte mnoho času později. Zkrátíte tak dobu hledání nové pracovní příležitosti a snížíte pravděpodobnost, že budete měsíce bez pravidelného přísunu financí. Na úřadě práce se sice za splnění určitých podmínek peněžité podpory při ztrátě zaměstnání dočkáte, nejedná se však o závratnou sumu, která vás zachrání před možnými existenčními problémy.

rekvalifikace

Rekvalifikační kurz účetnictví je tím pravým řešením

Zvažujete-li tedy rozšíření svých dosavadních znalostí, anebo proniknutí do úplně nové oblasti, vězte, že rekvalifikace je tím nejrychlejším a zároveň nejefektivnějším řešením. Po dobu několika týdnů až měsíců se budete věnovat komplexnímu účetnictví, popřípadě si můžete zvolit mzdové účetnictví či daně a více se specializovat. Kvalitní kurzy účetnictví jsou intenzivní a zaměřené na praktické příklady. Výhodou je, že účetnictví patří k nejžádanějším profesím již řadu let. Máte tak jistotu, že se nevrhnete do studia zbytečně.

Je kurz účetnictví ideální skutečně pro každého?

Samozřejmě každého baví něco jiného a všichni máme různorodé talenty. Zda je pro vás kurz účetnictví tou nejlepší volbou si musíte zodpovědět vy sami. Možná vám však pomohou ke správnému rozhodnutí následující otázky…

Máte rádi kancelářskou práci?
Jste spolehliví, pečliví a organizování?
Pracujete rádi s čísly a tabulkami?
Jste spíše introverti?
Máte rádi klid na práci?
Nevadí vám sedavé zaměstnání?
Pracujete rádi na počítači?

Jestliže jste na většinu otázek odpověděli kladně, jděte do toho!

Nechte si proplatit kurz účetnictví přes úřad práce

Jste-li aktuálně na úřadu práce v evidenci mezi zájemci o práci, nezoufejte. Berte to naopak jako svou výhodu. Můžete si totiž nechat kurz proplatit úřadem práce v plné výši. Jestliže splníte podmínky, jež ÚP vyžaduje, nezaplatíte z ceny kurzovného ani korunu.

A kolik účetní kurz stojí? Záleží na typu kurzu, jeho délce, zaměření a lokalitě. Cena se zpravidla pohybuje od 5 do 14 tisíc korun. Přednost dejte raději kurzu s certifikátem. Poznáte jej tak, že má platnou akreditaci od MŠMT. Má totiž větší váhu u zaměstnavatelů, anebo jej můžete použít jako jeden z pokladů pro získání živnostenského oprávnění.

Nikdy není pozdě na další vzdělávání, kurzy jsou navrženy tak, aby je zvládli začátečníci i pokročilí studenti. Tak vzhůru do toho! Leden a začátek nového roku je ideální dobou na změnu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup