Rozhodnutí hubnout podpoříte výpočtem BMI

Motáte se stále v bludném kruhu a potřebujete shodit pár nežádoucích kilogramů a stále nevíte jak na to?

Máme pro vás jeden motivační program. Nejdříve si zjistěte vaše BMI, což je výpočet Body Mass Indexu. Mělo by být jakýmsi „vodítkem“ k tomu, abyste pohlédli na svůj problém novýma a jinýma očima.

Blížíte se ke hranici obezity a jste těsně pod její hranicí? Nebo jste ji už překročili a BMI vám ukazuje nadváhu či těžkou obezitu?

volba cesta

Máte za sebou první krok, a k tomu je třeba, abyste na BMI kalkulátoru https://www.bmikalkulacka.cz/ zadali správné údaje, co se týká pohlaví, věku, respektive rok narození, výšku v centimetrech a vaši hmotnost v kilogramech. I když se vám bude „cukat“ ruka, doplňte vaši hmotnost do kalkulačky právě takovou, jakou jste zhlédli na váze. Tím, že si uberete nějaké to kilíčko sice docílíte lepšího výsledku, ale to nemá pro vás v tuto chvíli žádný význam.

hubnutí motivace

Vy byste měli začít hubnout s pocitem, že do toho jdete s plným vědomím vaší hmotnosti a s plným vědomím, že chcete provést změnu ve vašem životě. A tato změna spočítá v – možná totální – změně vašich stravovacích návyků a možná i zvýšení pohybu a zahrnutí pohybových nových aktivit do vašeho života. I když jsou dietní programy, u kterých cvičit vůbec nemusíte, například ketogenní či bílkovinná dieta!

Záleží tedy na vašem rozhodnutí a na vaší motivaci. Bez motivace se do hubnutí nevrhejte, protože po nějaké chvilce to vzdáte. Vy byste si měli uvědomit, co vám „vadí“, co chcete změnit a důležité je si uvědomit, že to neděláte pro druhého, ale SAMI PRO SEBE – to je také důležitý motivační moment.

Jasné, když máte mladou milenku, chcete se jí líbit, začnete hubnout. Ale je milenka tím správným motivačním artiklem? Na to si odpovězte sami.

A další důležitým atributem je to, zda máte již nějaké vypěstované zdravotní komplikace díky nadváze? Pokud ano, je velmi vhodné konzultovat vaše rozhodnutí a dietní program s nutričním specialistou a vaším praktickým lékařem anebo dietologem.