Rozvody nejsou zas tak levné, jak se mohou zdát

Kdysi dávno jste se mohli milovat, až jste spolu skákali do nejhlubší propasti, ale dnes tomu už tak není. Dny, kdy jste se těšili domů, jsou dávno pryč a na místo láskyplného objetí vás vítá tak maximálně toxická síra a plivanec. Pro mnoho rodin je v takovém případě čas na rozvod. Dostupnost tohoto civilního institutu je jednou z důvodů, proč je tolik rozvedených manželství – lidé zkrátka zjistí, že vedle nich není ten člověk, se kterým by chtěli strávit celý život. Koneckonců, proč by se mělo dogmaticky lpět na soužití muže a ženy, které již de facto žádným soužitím není. Pojďme se ale podívat, co všechno se děje při rozvodu.

červené x.jpg


A) Kdo se postará o děti?

Především se to nechává na samotných partnerech, ať si tohle upraví. Pokud jsou neschopní se o tom rozumně bavit bez emocí, tak je lepší mediace nebo soud, který to pěkně rozhodne. Nejhorší ale je, když jeden z rodičů se cítí „poškozen“ rozvodem a tak hraje hry na děti, které to odnášejí nejhůře. Vyhněte se tomuto egoismu, pokud máte své děti rádi, tak to vyřešte bez zbytečných emocí a s klidem.


B) Kdo bude mít co?

Rozdělení společného jmění manželů, ať už v zákonném či smluvním režimu, je velký oříšek nejen pro samotné manžele, ale také i soudy. Nikdo nemůže přijít zkrátka a ideálně by se všechno mělo dělit pěkně fifty-fifty, s tím, že osobní majetek každého z manželů by měl být ponechán danému manželi. Aby se předešlo zbytečným rozporům, je dobré dohodnout se předem, a potom nechat soud, ať to jenom podepíše. Existují odborníci, kteří dokáží dobře poradit.
rozpad manželství.png


C) Samotný konec

Nejhorší je ten samotný konec, kdy se klepne kladivem a je to. Už nejste svoji. Tento moment je vrchol, protože až nyní si uvědomíte, že je skutečně konec. Pokud jste to celé zvládli bez emocí, tak gratulujeme, protože to ukazuje, že jste i přes veškeré neshody schopni dohody. Pokud ne, tak možná přeci jen jste to měli udělat dřív. Pokud řešíte obtížnou porozvodovou finanční situaci, možná by vám mohlo dodat trochu inspirace .Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup