Sport nás provází celým životem

Sport je aktivita, která nás provází po celý život. V okamžiku, kdy dítě udělá první kroky, začne se aktivně pohybovat a nezastaví se po celý den. Děti prakticky neustále někde pobíhají. S přibývajícím věkem se zlepšuje motorika dítěte a rodiče začnou uvažovat o sportovních aktivitách, které mohou společně podnikat. Na řadu přichází jízda na odrážedle, kole, na koloběžkách, lezení po stěnách či turistika. Pro žáky prvního stupně základní škol je typické, že mají rádi pohyb, sportovní aktivity a soutěže, proto je v tomto věku nabídka kroužků se sportovní tématikou velice pestrá.

Sportování dětí

Výuka fotbalu, hokeje, tenisu, florbalu či plavání je populární v chlapeckých kolektivech. Dívky si často vybírají gymnastiku, volejbal, házenou, plavání nebo tanec. Co ovšem přijde poté, co děti dokončí základní školu? Většina kroužků je otevřená do věku patnácti let. Kolik dětí poté u sportu zůstane a kolik z nich si vybere pohodlnější cestu bez sportování? To je otázka, na kterou si odpoví pouze samy. Rodiče mohou nadále děti podporovat k aktivnímu trávení volného času. Sport rodiny stmeluje. Trávit čas aktivně je smysluplné a má mnoho výhod. Společný nedělní výlet na kolech či turistika je spojená nejen se sportem, ale i s poznáváním nového prostředí a kultury. Je to čas pro nové společné zážitky.

Fotbalový trénink

Sport je v životě člověka důležitý. Upevňuje nám fyzické i duševní zdraví, zlepšuje kondici a v neposlední řadě formuje naši postavu. Abychom byli štíhlí, vitální a v kondici musíme nejen zdravě jíst, ale také se hýbat. Kdo se bude cítit sám se sebou spokojený, bude mít spokojenější život. Sport je aktivita, která nás musí bavit. Proto je vhodné si ho vybírat podle svého uvážení. Nikdy se nesmíme nutit do něčeho, co nás nebaví. Je to koníček, který nás bude provázet celým životem a ten bude díky němu pestřejší.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup