Top 3 využití tea tree oleje

Kajeput střídavolistý společně s dalšími druhy téhož rodu je známý jako čajovníkový strom. Jde o strom keřovitého vzrůstu, divoce rostoucí v močálech a mokřinách na pobřeží Nového Jižního Walesu v Austrálii.

Rostlina čajovníku

Akné

 

Antibakteriální, antiseptické a antivirové složky dělají ze již jmenovaného oleje pomocníka pro problematické pokožky. Zabraňuje šíření infekcí a zároveň urychluje hojení zanícených pupínků. Podle odborníků z Velšské univerzity má srovnatelné účinky s běžnými předepisovanými prostředky od dermatologů a kožních lékařů proti akné!

 

Promícháním 5 kapek čajovníkového oleje se 2 lžičkami medu získáme směs na obličej a necháme ji působit zhruba pět minut, poté smyjeme všechny pozůstatky. Opakujeme minimálně 2x týdně a prvních výsledků se můžeme dočkat už za dva týdny.

 

Lupy

 

Lupy nejsou zrovna vítanou estetickou ozdobou. Proč se ale tvoří a jak se jich dá lehce zbavit? Za jejich vznikem stojí chemikálie obsažené ve vlasových přípravcích, alergeny, znečištěné ovzduší, hyperaktivní mazové žlázy na pokožce hlavy a v neposlední řadě i stres.

 

Závěry americké studie publikované v magazínu Journal of American Academy of Dermatology tvrdí, že lidé, kteří si do běžného šamponu přidávají trochu tea tree oleje, zaznamenávají výrazný pokles výskytu nechtěných lupů. Je třeba zmínit, že tato přísada rovněž urychluje růst, zabraňuje vypadávání, dodává lesk a obecně zlepšuje kvalitu vlasů.

Tea tree olej

Celulitida

 

Všem ženám známá a neoblíbená “pomerančová kůže”. Nezoufejme, neb i v tomto případě řešení představuje olej tea tree, jehož silnou stránkou je protizánětlivé působení. Právě proto je tolik užitečný v boji s celulitidou!

 

Je to naprosto snadné, jelikož stačí namočit kousek čisté látky ve vodě a nanést na ni 3 kapky oleje. Látku nechat namočenou asi pět minut a ihned poté si přejíždět po zasažených místech, a to alespoň po dobu dalších pěti minut.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup