Ve Španělsku není jen Madrid aneb představme si klenoty Hispánie

Dovolená v zemi, nad kterou slunce nikdy nezapadá, je krásná pro celou rodinu. Kdo by nechtěl prožít týden nebo dva tam, kde se vitamín D rozdává úplně zdarma a kde je zamračená obloha vážně spíš raritou. Máte rádi historii? Ta tu na vás bude čekat, ať už jde o raný středověk nebo pokročilejší období, kdy Maurové začali ustupovat směrem na jih. Nebo milujete období, kdy vládl Filip II.? Andalusie i centrální Španělsko na vás už čekají, stačí jenom sbalit kufry…

hospůdka madrid

Spoustu inspirace napříč všemi regiony

Zajímavá místa, která potěší každého vášnivého cestovatele. Španělsko je zemí mnoha krás, s níž budete vždycky spokojeni. Barcelona, Málaga, León nebo perly Kastilie? Záleží jen a jen na vašem rozhodnutí, klidně můžete zemi pod Pyrenejemi procestovat křížem krážem. Chvíle strávené v tomto krásném regionu si každý užije. Pojďme proto začít v centru.
Krásy města, které sluje Madrid, můžete obdivovat i několik dní v kuse. Tržiště San Miguel, které je tady už přes sto let a prošlo několika rozsáhlými přestavbami. Máte apetit ve španělském rytmu? Pak zkuste ochutnat u zdejších stánků zajímavé speciality, bez kterých by asi návštěva Španělska nebyla úplná. Vždyť to není jen paella nebo gazpacho, co dělá jižanskou kuchyni jedničkou mnoha restaurantů. Královský palác nebo katedrála, která nabídne mimo jiné i novogotickou vizáž a kombinuje v sobě to nejzajímavější z několika různých slohů.

madrid španělsko

Antické město se líbilo i Kastilcům

Město, jako je Segovia, má za sebou už tisíce let. Původně keltské sídliště, které v sobě kombinuje i spoustu římské nádhery, se zalíbilo i muslimským dobyvatelům. Akvadukt z antických dob nebo hrad Alcazar, který tu vystavěli právě Maurové. A něco do třetice? Je to třeba Alhondiga, která byla kdysi skladem kukuřice a dnes pro svou prostornost hostí s grácií sobě vlastní mnohé kulturní akce.