Začínáme zařizovat dětský pokoj

Radujete se z vašeho potomka a chcete ho mít na očích ve dne v noci. Pokud vám to rozměr vaší ložnice dovolí, přistěhujete do ložnice i dětskou postýlku a děťátko s vámi sdílí nejen dny, ale i noci. Na zařizování dětského pokoje je ještě dostatek času. Ale čas letí a ani se nenadějete a z vašeho miminka se stává batole. Stále ještě s vámi sdílí svou postýlku, pravda, někdy i manželskou postel. Ale to nic nemění na tom, že vaše dítě stále roste a postupem času zjišťujete, že nastává už ten správný čas a začínáte uvažovat o zařízení dětského pokoje.

police na stěně plná hraček

V dnešní době máte spoustu možností, jak vybavit moderní dětský pokoj. Nabídky na internetu se předhánějí ve vybavení, barvách, materiálech, designech. Doby, kdy byl dětský nábytek jednobarevný a fádní jsou naštěstí již dávno ty tam. Dnes můžete volit nábytek pro holčičky a pro kluky. Růžový, modrý, v různých barevných kombinacích. V první řadě je třeba myslet na to, k čemu má dětský pokoj sloužit. Zpočátku to bude asi jen na hraní, ale časem se z vaší ratolesti stane školák a bude třeba nábytek přestavět či zakoupit nový. Nemusíte vždy s odrůstajícím věkem pořizovat nový nábytek.
ložnice pro dívky
Zařízení dětského pokoje někdy může i „růst“ s vaším dítětem. Na trhu jsou např. psací stoly, které se dají uzpůsobovat věku a výšce. Pokud jste nuceni šetřit místem anebo musíte umístit do dětského pokoje nábytek pro dvě děti, je dobrou volbou rohový psací stůl, který vám ušetří místo. Může být i sklopný s přihrádkami na psací potřeby. V sestavách do dětského pokoje nikdy nechybí police na stěnu na plyšáky, posléze na knížky, různé skříňky, které jsou potřebné na oblečení a zprvu i na hračky. Úložné plochy mohou být schované i pod postelí. Zvláště v panelovém bytě je třeba šetřit místem a nábytkem tak, aby dítě mělo i zároveň dostatek prostoru ke hraní.