Závity jsou hojně požívány

Závit je velmi používaný technický prvek, což jenom potvrzují šroubová spojení. S dobrými závitníky půjde jejich výroba skutečně snadno a efektivně.

Závity jsou hojně požívány

Praktický prcek

Závity můžeme pozorovat všude kolem nás, protože se požívají i na běžné výrobcích a strojích. Nejtypičtějším příkladem je šroubové spojení, protože takový šroub s maticí je skutečně typicky používaným, přičemž máme řadu typů, což možnosti ještě více rozšiřuje. Nejčastějším typem je šroub samosvorný, protože když s ním něco spojíme, tak se sám nepovoluje. Nejčastěji se ještě utahuje na určitý moment, aby bylo skutečně zajištěno, že spoj bude stále držet.

šroub s maticí

Zatížení jsou různá, a proto musíme vždy zařízení dobře propočítat, přičemž mnohdy je lepší zvolit více malých šroubků než jeden velký. Při správném výpočtu a utahovacím momentu se dočkáme spojení, které vydrží, a ještě k tomu navíc se dá kdykoliv rozebrat, což je skutečně výhoda. Nosnost spojení je slušná, takže i malý šroub toho vydrží hodně. Využití je mnohem širší, protože pomocí závitu se dá vyrobit třeba zvedák, přičemž takový hever bez problémů zvedne část auta.

Snadná výroba

Abychom mohli tento konstrukční prvek do materiálu v praxi vyřezat, tak potřebujeme vhodný nástroj, protože tu jde skutečně o dost slušnou přesnost. Vnější a vnitřní závit na sebe musí totiž pěkně pasovat, aby bylo šroubování snadné a zavit měl požadované vlastnosti. Záleží na tom, v jakém rozsahu chcete vyrábět, protože do dílny nám postačí ruční závitníky a závitová očka, jenž obsluhujeme pomocí vratidla. Ve firmách při zakázce na spousty kusů je potřeba strojní výroba.

závitová vložka

Strojní závitníky jsou k takovému používání přizpůsobeny, takže jsou z kvalitního materiálu, mají dobrou geometrii břitu a o životnosti nemusíme pochybovat. Výběr je široký, protože kromě klasického pravého metrického máme i levý a jiné typy, které se liší třeba stoupáním. To nám zajistí, že ať už potřebujeme jakýkoliv nástroj tohoto typu, tak jsou tu závitníky Narex I-nastroje. Za dobrou cenu zakoupíme nástroje, který splní naše očekávání.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup