Zipové sáčky v kuchyni

Igelitové pytlíky a tašky jsou jedním z nejčastěji se vyskytujících předmětů v domácnostech. Málokdo se nad tím pozastaví a možná, že právě vy si dovedete představit, jaké by to bylo úmorné a náročné, kdyby najednou ze světa všechny zmizely. Být zcela závislí na papíru a papírových obalech by bylo velmi náročné a hlavně by se vytratily ty vlastnosti, pro které rádi sáhneme právě po sáčku s uzavíracím zipem. Dobře si to uvědomují zejména hospodyňky při přípravě pokrmů.

ořechy v domácnosti

Zabalíte do nich trvanlivé potraviny

Trvanlivé potraviny se mezi příznivci zdravé výživy a některými dalšími lidmi stávají hitem. Jejich zásadní výhodou je dlouhodobá skladovatelnost a možnost nakoupit je s množstevními slevami. Kupříkladu si domů objednáte nemletý mák, lískové ořechy, fazole, sušené ovoce, celá obilná zrna či celozrnnou mouku a máta jistotu, že v dobře zajištěném obalu vydrží několik měsíců. A nakonec máte k dispozici zdravější suroviny, než polotovary a různé pochutiny z nekvalitních surovin, s konzervanty a dalšími chemickými přísadami.

pšeničná zrna

Zipové sáčky jsou perfektní volbou právě pro tyto účely. Nezaberou žádné místo, potraviny vyplní zcela vnitřní prostor a snadno je uskladníte kdekoli vás napadne. Uzavírací jezdec je velmi pevný, takže se nestane, že byste například našli po pár dnech rozsypanou mouku v regálu kuchyňské linky. Musíte ovšem sáček dobře uzavřít a pevnost spoje zkontrolovat.

Polyetylen vám neublíží

S polyetylenem se počítá zejména pro balení potravin a spotřebního zboží včetně hraček. Setkáváme se s ním téměř na každém kroku a ani vám nepřijde zvláštní, že právě různé krabičky, dózy, tašky, láhve, misky a zásobníky jsou vyrobeny z tohoto odolného a zdravotně nezávadného plastu. Můžete tedy bez obav ukládat do zipových sáčků i potraviny do chladničky, do mrazáku, na cesty na dovolenou nebo dětem ke svačině do školy.