Alternativní bydlení mobilheim dobývá Česko

Mobilní dům není stejný jako obytný přívěs. Liší se tím, že je větší a připomíná více malý stavěný domek či rekreační chatu. Mobilní dům také nejezdí po svých kolech, i když je mají, ale ty slouží jen na přesun krátké vzdálenosti, ale spíše se převážejí na návěsu. Výhodou mobilheimu je, že se vyrábí z materiálu a technologií, které se nemusí tolik udržovat. Také jsou prodávány jako obytné přívěsy celé vybavené a to nábytkem, sanitární technikou, rozvody a instalacemi.

pojizdný obytný dům

V mobilheimu se nejčastěji topí elektrickými přímotopy, někdy i plynovými topidly nebo krbovými kamny. Některé kvalitnější mobilní domy, jsou už i vybavené systémem centrálního vytápění. Na trhu se vyskytují mobilní domy a to buď sezónní či dokonce celoročně obyvatelné, které mají zateplené stěny a střechu. Mobilheimy nejsou doporučené k celoročnímu obývání, ale i tato možnost není vyvrácená. Mobilheimy právě jsou úředně http://brno.idnes.cz/pivni-vycep-na-kolech-brno-dcp-/brno-zpravy.aspx%3Fc%3DA160802_2263619_brno-zpravy_krut vedeny jako „vozidla“, takže se nevyhnete před umístěním na pozemek územnímu řízení, protože je potřeba mobilheim připojit k sítím (voda, elektřina, kanalizace a plyn).

venkovní terasa

Mobilheimy se nejčastěji vyrábějí do délky 15 metrů a o šířce 3 až 4 metrů, vnitřní výška domu je od 2 metrů, aby dům byl pohodlný i pro lidi, kteří mají například výšku 190 cm, venkovní výška je až do 3,2 metrů a hmotnost se pohybuje od 1,5 do 3,5 tuny. Rozměry a hmotnost mobilního domu jsou limitovány kvůli přepravě na pozemních komunikacích na návěsu kamionu. Pod mobilním domem se nachází velký prostor, který může být vysoký až 60 cm a můžete ho využít k uskladnění různých věcí. Obytná plocha mobilního domu může být od 40 m² do 56 m².

Nejvíce se mobilní domy využívají ne k rekreačnímu bydlení ani ke stálému bydlení, ale často ho lidi využívají k přechodnému bydlení, než si postaví nový dům. Stavbu domu máte pořád pod kontrolou a dokonce skromně bydlíte. Také je můžete využít jako kanceláře, nebo jako nájemní či firemní ubytovny.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup