Jak udržet příjem sladkostí u dětí na uzdě

Přemíra cukru ovlivňuje nejen dětskou psychiku, ale má také samozřejmě vliv na zdraví i do budoucna. Děti, které přijímají nadmíru sladkostí pak mají poruchy chování, jsou neklidné a vznětlivé. Zakázat dítěti sladkosti samozřejmě úplně nejde, ale důležité také je jim je aktivně nenabízet a snažit se tak zabránit tomu, aby si na ně nenavyklo.
Mnohdy se rodičům daří úspěšně chránit svoje ratolesti před sladkostmi, což samozřejmě ani v jednom extrému není správné. Tato snaha většinou končí s nástupem do školky, kdy pak nosí spolužáci různé sladkosti, když mají svátek nebo narozeniny a v takovém případě už ke sladkostem dítko většinou přičichne.
malé cukrářky

Snahu rodičů o minimální konzumací sladkostí také mnohdy kazí prarodiče, kdy často svým vnoučatům kupují různá lízátka, bonbony, čokolády a další pochutiny, které se pak těžko odmítají. Jak to v takovém případě řešit? Zkuste se s babičkami a dědečky domluvit na nějaké zdravější variantě sladkostí – v dnešní době se dají koupit třeba javorová lízátka nebo zdravější podoby gumových medvídků. Nebo v případě, že dítko dostane větší množství sladkostí najednou mu je dávejte postupně, jednou za čas, třeba v podobě určité odměny.
Ač se vám u staršího dítka dařilo úspěšně ho držet dál od sladkostí, u druhorozeného už to tak jednoduché není, protože častokrát vídá u staršího, že konzumuje různé bonbony, lízátka, sušenky a podobně a samozřejmě je chce taky ochutnat.
gummi medvěd
Důležité také je to, abyste vašim dětem šli vzorem, protože co děti vidí u rodičů, to se také logicky snaží napodobovat a také to považují za obvyklé. Proto pokud nechcete, aby se vaše ratolesti ládovali sladkostmi, pak i vy konzumujte raději zdraví prospěšné potraviny.
Snížením příjmů sladkostí u dětí na minimum předejdete tak zdravotním problémům v podobě obezity a dalších přidružených problémů do budoucna.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup