Proč mají e-shopy obchodní podmínky, se kterými musíte souhlasit

Nakupování přes internet si získává stále na popularitě. Ta se ještě zvýšila v důsledku koronavirové pandemie. Je to totiž možnost, jak nakoupit, co potřebujeme, aniž bychom ohrozili nákazou další lidi, či bychom jimi byli sami ohroženi. Je tedy jasné, že e-shopy zažívají rekordní tržby.

To vše je samozřejmě v pořádku, a je to dobrý způsob, jak podporovat ekonomiku s ohrožením minimálního množství lidí. Avšak jistě jste si všimli, že ať už nakupujete kdekoliv, vždy tam máte uvedeny obchodní podmínky Půjčovna Praha 9, se kterými musíte zadat souhlas.

podminky1

Pravdou je, že většina z nás na ně pouze automaticky klikne, aniž by jim věnovala větší pozornost. Platí to zvláště tehdy, jsou-li skryty za nějakým odkazem. Podobně to děláme, když si například instalujeme nějaký program do počítače a chce to po nás, abychom si přečetli podmínky užívání.

Nabízí se zde však otázka: je to dobrý nápad? Co vše se tam může skrývat, když jsou tak dlouhé, jak obvykle bývají? Je totiž jasné, že obchody samotné nemají příliš zájem na tom, abychom je četli. I proto je velmi často najdeme za odkazem a jsou psány malým písmem. Cílem je čtenáře odradit od toho, aby je nějak podrobněji studoval.

Proč tomu tak je? Jednoduše proto, že tam je například i reklamační řád, případně i způsob dodání a vrácení peněz v případě nespokojenosti. A spousta dalších věcí, které by klienta neměly příliš zajímat. Obvykle na nich příliš nezáleží, avšak když nastane nějaký problém, okamžitě poznáte ten rozdíl.

podminky2

Proč je tedy uveřejňují, když nemají příliš zájem na tom, aby je zákazníci četli? Z jednoduchého důvodu: protože to přikazuje zákon. Ten také uvádí, co vše musí obsahovat, stejně jako postih za nedodržení tohoto pravidla.

Jaké je tedy řešení? Ač to může být zdlouhavé a nákup rozhodně nebude trvat pár kliknutí, rozhodně si vše pečlivě přečtěte, a pokud vám něco přijde zvláštní, kontaktujte zástupce firmy. Vyhnete se tak mnoha budoucím problémům.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup